Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 27 maja 2013 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Płońskiego. Spotkanie zorganizowane jest po raz piąty. W tym roku spotkanie odbyło się w sali Kina „Kalejdoskop” przy Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone rodziny zastępcze z terenu Powiatu Płońskiego wraz z dziećmi. W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób.

Przybyłe rodziny zastępcze powitała Pani Agnieszka Piekarz Dyrektor PCPR oraz Pan Andrzej Stolpa Wicestarosta Płoński, następnie głos zabrali przedstawiciele rodziców zastępczych, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w opiece nad dziećmi.

Po kilku zdaniach wstępu oraz wzruszających słowach dwojga z rodziców zastępczych zgromadzeni mogli obejrzeć film "Tajemniczy Ogród" w reżyserii Agnieszki Holland. Po projekcji na uczestników spotkania czekała gorąca pizza, ciasteczka i napoje. Zainteresowani mogli obejrzeć „serce” kina, czyli kabinę projekcyjną, która już niedługo przejdzie do historii. Na pamiątkę każda rodzina otrzymała upominek - Przewodnik historyczny Ziemi Płońskiej oraz kilka innych drobiazgów dla dzieci.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był okazją do złożenia podziękowań rodzicom zastępczym oraz do spędzenia wspólnego czasu, a także wymiany doświadczeń. Była to sprzyjająca okoliczność dla przymomnienia wartości i roli rodziny w życiu dziecka, a także trudu wkładanego w wychowanie dzieci.

Źródło: PCPR_KK
Data dodania: 2013-06-05 09:18:55

Inne artykuły